Врятування від російських безпілотників: які види озброєння вже використовує Україна


До завершення 2024 року збройні сили України можуть отримати ракети системи протиповітряної оборони, розроблені естонською компанією Frankenburg Technology. Однак перед їх введенням в експлуатацію необхідно провести ряд випробувань. Про це інформує Міністерство оборони України, згідно з даними порталу "Коментарі".

Дрони-камікадзе "Shahed". Фото: з відкритих джерел

Відзначається, що питання постачання ракет обговорювалося під час зустрічі у Києві між заступником міністра оборони бригадним генералом Анатолієм Клочком та керівництвом компанії Frankenburg Technology.

За інформацією, наданою оборонним відомством, початкові зразки ракет для випробувань мають бути доставлені до завершення 2024 року.

Ракети, які використовує Україна, розроблені в першу чергу для боротьби з безпілотниками і можуть вражати цілі на висоті до 2 км.

Виконавчий директор Frankenburg Technology Кусті Салм підкреслив, що основна ціль компанії полягає у перемозі в цій війні.

Він підкреслив, що якщо випробування пройдуть успішно та буде отримано схвалення для подальшого використання, організацію виробництва цих ракет можна здійснити в Україні.

Сторони попередньо погодили, що наступним етапом може стати визначення умов фінансування виробництва ракет.

Також читайте на сайті "Коментарі": британські розвідники інформують, що країна-агресор змогла суттєво збільшити виробництво дронів-камікадзе та підвищила частоту атак на Україну. Тому в найближчій перспективі вирішити цю ситуацію буде досить складно.

У звіті зазначено, що в жовтні 2024 року російські війська випустили 2000 дронів-камікадзе по Україні, що на близько 700 більше, ніж у вересні. Це також свідчить про суттєве зростання кількості атак, яке триває вже третій місяць підряд.

Згідно з інформацією від британських розвідників, завдяки тривалим російським інвестиціям у різні безпілотні літальні апарати, розширенню каналів постачання та збільшенню кількості стартових майданчиків, інтенсивність атак неухильно зростає з середини 2024 року.

Related posts