Більше десяти інвесторів висловили бажання допомогти відновити будинки у Львові, які постраждали від ракетних атак.
Вже понад десять українських компаній та закордонних партнерів зголосились долучитись до ініціативи "Візьми будинок під опіку"
Цю інформацію озвучила прес-служба Львівської міської ради, повідомляє DailyLviv.com.
З метою якнайшвидшого відновлення зруйнованого російськими агресорами житла, львівська мерія звертається до українських та міжнародних підприємств з пропозицією взяти під опіку одну із постраждалих будівель. Вже більше десяти українських компаній та іноземних партнерів виявили бажання приєднатися до ініціативи "Візьми будинок під опіку", започаткованої міським головою Львова Андрієм Садовим.
Зокрема, було висловлено намір приєднатися до процесу відновлення та готовність виділити:
компанія Carlsberg - 50 тисяч євро;
Благодійна організація Шона Пенна в Україні, CORE, отримала 100 тисяч доларів.
Компанія "Кормотех" у партнерстві з Enzym Group інвестувала 5 мільйонів гривень.
компанія Meest Group - 2 мільйони гривень;
Місто-партнер Фрайбург виділило 100 тисяч євро на відновлення ліцею № 5.
Львівський IT Кластер разом із компаніями-учасниками асоціації, такими як Intellias, Linkup Studio, Sombra, PLVision, Impressit, Forbytes, Relevant Software та Qubstudio, виділили 4 мільйони гривень.
компанія ОККО - 15 мільйонів гривень.
У ході масштабного обстрілу Львова, що відбувся минулого тижня, було завдано шкоди 188 будівлям. Серед них 20 споруд перебувають у критичному стані. Це включає історично важливі об'єкти, житлові комплекси та навчальні заклади.
Багато з будівель, які постраждали внаслідок атак, розташовані в історично цінній зоні, що охороняється ЮНЕСКО. Відновлення таких архітектурних пам'яток вимагає дотримання особливих процедур, адже їх реконструкція є нашим моральним обов'язком перед майбутніми поколіннями. У процес відновлення залучаються архітектори, фахівці з охорони культурної спадщини, а також представники управлінь, що відповідають за збереження історичного середовища. Важливо зібрати всі доступні архівні креслення та максимально точно відтворити ці будівлі, - підкреслює Андрій Садовий, мер Львова.
"Як відповідальний український бізнес ми глибоко вкорінені в громаду. В кризових ситуаціях ми звикли діяти. Коли місто, де ми народилися, живемо і яке так любимо, опиняється під ударом, неможливо лишатися осторонь. Нам треба лишатися життєстійкими, аби вистояти, маємо підтримувати одне одного, щоб кожен зустрів зиму в теплих домівках. Тому це рішення наші команди ухвалили без жодних вагань." - Олена Вовк, співвласниця біотех-компанії Enzym Group та петфуд виробника Kormotech.
Кампанія "Візьми будинок під опіку" триває і Львівська міська рада закликає українські та закордонні бізнеси і міжнародні благодійні організації допомогти відновити зруйновані ворогом будівлі.
"Місто не оголошує збору, а запрошує взяти конкретний будинок під опіку та відновити його",- наголосили в ЛМР.
Львівська міська рада: понад 10 інвесторів приєдналися до кампанії "Візьми будинок під опіку" - деталі у відео за посиланням: https://city-adm.lviv.ua/news/society/social-sphere/303280-vzhe-ponad-10-investoriv-doluchylys-do-kampanii-vizmy-budynok-pid-opiku-video.