Міністерство оборони працює над створенням технічних специфікацій для турнікетів у відповідності зі стандартами НАТО.


Міністерство оборони розпочало створення техніко-функціональних специфікацій для турнікетів, керуючись актуальними стандартами НАТО.

Цю інформацію озвучила пресслужба Міністерства оборони України, як повідомляє Укрінформ.

"Ми прагнемо забезпечити максимально ефективну домедичну допомогу на полі бою, впроваджуючи та адаптуючи новітні міжнародні стандарти. Розробка вимог до турнікетів та їх сертифікація за стандартами НАТО є важливим аспектом нашої стратегії", - зазначила керівниця Департаменту охорони здоров'я МОУ Оксана Сухорукова.

Відзначається, що департамент зосередив свої зусилля на розробці вимог для турнікетів вороткового та важільного типів, а також оклюзійних торакальних пов'язок і методик оцінки їх відповідності міжнародним стандартам. Для досягнення цієї мети оборонне відомство активно співпрацює з міжнародними партнерами, зокрема з Комітетом з бойової травми НАТО (CoTCCC).

Наголошується, що ДОЗ вивчає найкращі практики країн-членів НАТО, ініціювавши запити до аташе з питань оборони при посольствах України щодо стандартів якості кровоспинних турнікетів. На основі отриманих даних відомство проаналізувало власні можливості для розробки техніко-функціональних вимог до механічних виробів для зупинки кровотечі.

Крім того, Міноборони подало заявку до NATO Science & Technology Organization на отримання гранту для створення лабораторії з випробування та тестування турнікетів та засобів домедичної допомоги.

Міністерство оборони активно працює разом із Головним управлінням доктрин та підготовки Генерального штабу Збройних Сил України над модернізацією навчальних програм для військових. Зокрема, ДОЗ ініціював внесення коректив до програми базової загальновійськової підготовки (БЗВП), що має на меті покращення якості навчання у сфері надання домедичної допомоги.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, Міністерство оборони запустило в дію перший підземний стабілізаційний центр для Збройних сил України. Цей заклад здатний щодня надавати медичну допомогу більше ніж 100 пораненим військовим.

Related posts