Міністерство оборони працює над оновленим форматом вручення повісток: у відомстві поділилися подробицями.


У цьому контексті також було зазначено, що через застосунок "Резерв+" на даний момент не передбачається розподіл повісток.

Міністерство оборони має намір впровадити автоматизацію процесу розподілу повісток, як повідомив у подкасті DOU начальник Управління інформаційних технологій відомства Олег Берестовий.

"На сьогоднішній день процес видачі повісток виглядає так: їх друкують, підписують вручну, а потім ця купа документів передається керівнику територіального центру комплектування (ТЦК) для підпису та поставлення печатки, після чого все це розвозиться. Це абсолютно неефективно. Тому ми розробили новий функціонал, який дозволяє генерувати повістки в Оберізі, підписувати їх електронним підписом керівника ТЦК і навіть уникати друку прямо в центрі", - зазначив Берестовий.

Він додав, що цей процес не лише буде прозорішим, а й дозволить військово-політичному керівництву мати більш релевантну інформацію.

"Вона (повістка, - УНІАН) буде надсилатися на централізований друк, звідки потім відправиться до Укрпошти, яка займеться її розповсюдженням. Ми отримаємо інформацію про місцезнаходження цієї повістки: чи була вона доставлена, чи ні, чи загубилася, а також скільки часу зайняла її доставка," - зазначив Берестовий.

За інформацією представника влади, можливість перевірки достовірності повістки стане доступною через мобільний додаток "Резерв+". Зокрема, у ньому передбачена функція сканування QR-коду, що дасть змогу з’ясувати, чи була повістка підписана електронним підписом керівника ТЦК, а також чи є вона чинною.

Напередодні міністр закордонних справ України Андрій Сибіга розповів, що наращі у Польщі проживає близько 300 тисяч українців мобілізаційного віку. За його словами, наразі потрібно ставити питання про розробку Європейським Союзом програм щодо повернення українців додому.

Нещодавно Олександр Сирський, головнокомандувач Збройних Сил України, вказав на те, що військовослужбовці, мобілізовані в країні, стикаються з браком необхідної військової підготовки. Він зазначив, що ситуація на фронті ускладнює можливість надання новобранцям адекватної підготовки, оскільки це займає надто багато часу.

Related posts