IT-науки вже не на піку популярності. За даними "Львівської політехніки", серед абітурієнтів найбільший інтерес викликають п'ять інших спеціальностей.
Львівська політехніка щорічно приваблює тисячі абітурієнтів з усіх куточків України. У 2024 році підсумки вступної кампанії виявили, які спеціальності користуються найбільшим попитом серед майбутніх студентів.
Відповідальний секретар Приймальної комісії Національного університету "Львівська політехніка" Михайло Гончар повідомив, що спеціальність "Менеджмент" привабила найбільшу кількість вступників із 2362 поданими заявами, інформує DailyLviv.com.
На другій сходинці рейтингу знаходиться спеціальність "Психологія" з 1997 заявами, що не дивно, адже цей напрямок цього року в усіх університетах є найпопулярнішим. Третє місце за популярністю серед абітурієнтів займає "Маркетинг" з 1508 заявами. Четверту позицію утримує "Кібербезпека" з 1404 абітурієнтами. А замикає п'ятірку найпопулярніших спеціальностей "Право" з 1044 заявами.
Михайло Гончар також зазначив, що цього року найбільшу кількість абітурієнтів прийматимуть такі інститути: Інститут економіки та менеджменту (ІНЕМ) — 6595 заяв, Інститут комп'ютерних наук та інформаційних технологій (ІКНІ) — 5011 заяв, Інститут педагогічної освіти (ІППО) — 4275 заяв, Інститут комп'ютерних технологій та автоматизації (ІКТА) — 3176 заяв. До інших інститутів надійшло менш ніж 2 тисячі заяв.
Загалом щодо українських університетів, інформаційна платформа Вступ.ОСВІТА.UA підготувала рейтинг найпопулярніших спеціальностей за кількістю поданих заяв від абітурієнтів для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного профілю) на основі повної загальної середньої освіти за всіма формами навчання.
Цього року лідирує "Психологія" -- 49 782 заяви. Наступні місця в топ-5 посідають такі спеціальності: "Менеджмент" -- 47 813, "Філологія" -- 44 663, "Право" -- 40 265, "Комп'ютерні науки" -- 33 121.
Крім того, інформаційна система визначила спеціальності з найменшою кількістю поданих заяв від абітурієнтів: "Суднобудування" (217 заяв), "Громадське здоров'я" (163 заявки), "Освітні та педагогічні науки" (75 заявок), "Релігієзнавство" (62 заявки) та "Управління інформаційною безпекою" (12 заявок).
Ця статистика майже не змінилася порівняно з минулим роком, за винятком таких спеціальностей: "Право" (зменшення на 17 тисяч заяв порівняно з 2023 роком), "Комп'ютерні науки" (скорочення майже на 10 тисяч заяв) та "Інженерія програмного забезпечення" (зменшення приблизно на 7 тисяч заяв).